Celulele corpului se refac periodic
  • 01-11-2022
  • 0 Comentarii
  • 111
  • 0

Celulele corpului nostru se refac complet la fiecare șapte ani. Corpul uman are capacitatea de a se reînnoi în permanență. Cu alte cuvinte, periodic omul se poate vindeca. Centrul german DermaVital vă oferă o întreagă gamă de terapii alternative, terapii care au la bază fizica cuantică. Diagnosticarea energetică este însoțită de un buletin de analize energetic, cu recomandarea tratamentelor care se impun.
● Fiecare terapie este personalizată, în funcție de energia pacientului, fără durere, fără medicamente, destinată atît copiilor, cît și adulților indiferent de vîrstă;
● Focusul terapiilor este restabilirea comunicării energetice în organism, la nivel de celulă, organ, sistem;
● Atîta timp cît în organul bolnav mai există celule sănătoase, din punct de vedere energetic, șansele de refacere există.
Diagnosticarea energetică durează aproximativ 50 de minute și este urmată de terapii, în care se intervine prin cîmpul energetic al corpului și în timpul cărora se tratează corpul fizic, psihic și cel mental. Vorbim despre terapii care tratează corpul pe cele patru straturi: mental/spiritual/psihic, bio-energetic, bio-fizic și bio-chimic. Este tratată cauza și nu simptomul, deoarece numai tra­tînd corpul în integritatea lui îi dăm posibilitatea de a se reface.
Ce afecțiuni pot fi tratate? Începînd de la alergii, into­leranțe, îmbolnăviri virale, eliminarea metalelor grele, toate formele de dureri: genunchi, șolduri, coloană, umeri, picioare grele, dureri de stomac, gastrite, aciditate, dereglări în sistemul gas­tric, circulație, tensiune osilantă, migrene, degenerare maculară, probleme cu tiroida, prostata, picioare umflate, dereglări limfatice, boli de piele, dereg­lări metabolice, dureri menstruale, balonare, probleme cu memoria, depresii, atacuri de panică. Se realizează:
● o detoxifiere la nivel celular, reglarea energetică a meridianelor și chakrelor corpului;
● restabilirea imunității și metabolismului;
Și se ameliorează:
● reacțiile post-vaccin de orice tip;
● sechele post Covid: oboseala pshică și fizică, dureri musculare, căderea părului, lipsa gustului/ mirosului, epuizare.
Terapiile întregesc paleta tratamentelor în funcție de nevoile pacientului: drenaje limfatice, reflexoterapie, masaje de deblocare cervicală sau lombară, terapia VacuMed – folosită în medicina spațială, prin care se obține un joc de presiune asupra vaselor de sînge, cu consecințe vasodilatatorii și deschiderea de noi căi vasculare. Prin această terapie sînt tratate arteropatia cronică obliterantă a picioarelor, insu­ficiența venoasă, edemul și limfedemul, efectele intervențiilor ortopedice chiar și cu piciorul în ghips, sau ale protezelor de șolduri, simptomele piciorului diabetic, neuropatie, accelerează vindecarea leziunilor ulceroase crescînd perfuzia sîngelui la periferia rănilor, reduce inflamațiile, durerile. Se utilizează în ortopedie, reabilitare și medicina sportivă.  
DermaVital este o clinică ce domină medicina din România de peste 15 ani, iar paleta terapiilor noastre se întregește în permanență cu tot ce este nou în domeniu. Colectivul clinicii este format din medici, kinetoterapeuți, terapeuți specializați în disciplinele pe care acționează.
 FLORICA MUNTEANU,
specialist în medicina energo-informațională, membru al Societății naturiștilor din Germania, membră B.I.T. (Biorezonanz International Therapie), Psiholog

Imi place articolul
Lasa un comentariu
Nota: HTML nu este primiti!
Trimite